Pomoc

Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej pojawiąjącymi się pytaniami i zagadnieniami. 

 

 1. Czym jest pracaiuslugi.pl?

  Pracaiuslugi.pl to bezpłatny portal internetowy lokalnych ogłoszeń. Tutaj znajdziesz i dasz pracę, skorzystasz z oferowanych prac i usług, a także zareklamujesz usługi.

   

 2. Dodawanie ogłoszenia

  Ogłoszenie dodajesz bezpłatnie. Aby zamieścić ogłoszenie kliknij "Dodaj ogłoszenie", wybierz kategorię, podkategorię i wypełnij odpowiedni formularz. Po zapoznaniu się z treścią regulaminu możesz wysłać formularz ogłoszeniowy. Aby aktywować ogłoszenie, przejdź na skrzynkę mailową i w otrzymanym od nas mailu „Aktywuj swoje ogłoszenie” kliknij w link służący do aktywacji ogłoszenia. Teraz Twoje ogłoszenie będzie aktywne i widoczne. Wkrótce dostaniesz kolejnego maila „Zarządzaj swoim ogłoszeniem” umożliwiającego pełne zarządzanie ogłoszeniem.

  Jeśli zdecydujesz się, aby Twoje ogłoszenie było bardziej widoczne naciśnij przycisk „Wyróżnij ogłoszenie”. Wyróżnienie jest płatne, o czym zawsze będziesz informowany.

   

 3. Chcesz się zarejestrować. Co daje rejestracja na portalu?

  Wypełnij formularz rejestracji. Pamiętaj, aby podać prawidłowy adres e-mail. Aby aktywować rejestrację, przejdź na swoją skrzynkę mailową, wejdź w otrzymanego maila i kliknij w link służący do aktywacji rejestracji.

  Rejestracja umożliwia sprawne zarządzanie ogłoszeniami bez konieczności logowania się poprzez maila. Rejestracja usprawnia korespondencję z ogłoszeniodawcą oraz umożliwia wystawianie i otrzymywanie Referencji oraz JobAlertów - powiadomień o aktualnych ofertach pracy i osobach poszukujących pracy. 

   

 4. Do czego służy wiadomość otrzymana na skrzynkę pocztową?

  Wiadomość otrzymana na Twoją skrzynkę pocztową „Zarządzaj swoim ogłoszeniem” jest narzędziem służącym do czynnego zarządzania ogłoszeniem tj. edytowania, wyróżniania, odświeżania i usuwania. Zalecana jest rejestracja na portalu pracaiuslugi.pl, usprawnia ona zarządzanie ogłoszeniami bez konieczności wyszukiwania maili w korespondencji.

   

 5. Chcesz skontaktować się z ogłoszeniodawcą

  W treści każdego ogłoszenia znajduje się klawisz "Napisz wiadomość", umożliwiający kontakt z ogłoszeniodawcą bez konieczności logowania, czy rejestrowania. Po wysłaniu odpowiedzi na ogłoszenie, ogłoszeniodawca otrzyma maila z powiadomieniem o nowej wiadomości. Pamiętaj, aby podać swój adres mailowy, umożliwiający kontakt zwrotny. 

  Zachęcamy do rejestracji i logowania na portalu, gdyż logowanie usprawni kontakt z ogłoszeniodawcą oraz umożliwi wgląd w historię korepondencji bezpośrednio na portalu bez konieczności przechodzenia na skrzynkę mailową.

   

 6. Wyróżnienie ogłoszenia. Co daje wyróżnione ogłoszenie? 

  Ogłoszenia wyróżnione są bardziej widoczne i pozwalają łatwiej znaleźć Twoje ogłoszenie. W ten sposób szybciej dotrzesz do większej liczby zainteresowanych użytkowników. Wyróżnione ogłoszenia umiejscowione są wyżej, niż pozostałe ogłoszenia w danej kategorii. Za wyróżnione ogłoszenia pobierana jest opłata, o czym zawsze będziesz informowany. Po uiszczeniu opłaty Twoje ogłoszenie będzie wyróżnione.
  Ważność wyróżnienia to 1, 7 lub 30 dni. 

  Wyróżnić ogłoszenie możesz podczas tworzenia ogłoszenia klikając w przycisk „wyróżnij ogłoszenie”.

  Innym sposobem wyróżnienia jest odszukanie maila „Zarządzaj swoim ogłoszeniem”, którego otrzymałeś po dodaniu ogłoszenia. W treści wiadomości kliknij przycisk „Wyróżnij ogłoszenie”.

   

 7. Referencje

  Referencje wystawiane są przez byłych pracodawców, usługobiorców lub usługodawców. Warunkiem otrzymania i wystawienia Referencji jest konieczność zarejestrowania się na portalu pracaiuslugi.pl. Aby dodać Referencję kliknij „Dodaj Referencje”. Masz również możliwość oceny poprzez zaznaczenie odpowiedniej ilości gwiazdek. Na każdą otrzymaną Referencję można udzielić jednej odpowiedzi. 

  Jeśli referencje okażą się niezgodne z prawdą lub zostanie naruszony Regulamin serwisu, zastrzegamy sobie prawo do usunięcia Referencji bez możliwości ponownego umieszczenia Referencji w przyszłości..

  Dane osobowe niezbędne do wystawienia Referencji służą jedynie do potwierdzenia i ewentualnej weryfikacji. Nie będą one nigdzie publikowane ani przekazywane.

   

 8. Ogłoszenia Ulubione

  Funkcja dodawania ogłoszeń do Ulubionych umożliwia łatwy i szybki podgląd ogłoszeń, które nas szczególnie zainteresowały. Aby dodać ogłoszenie do Ulubionych, kliknij w gwiazdkę obok imienia ogłoszeniodawcy lub w wysuwaną gwiazdkę z prawej strony marginesu. Usunięcie ogłoszenia z Ulubionych jest możliwe poprzez zaznaczenie kwadracika Usuń Ulubione ogłoszenie.

   

 9. Co to jest JobAlert i do czego służy?​ 

  JobAlert - to inaczej powiadamianie na życzenie o nowych ofertach pracy i o nowych osobach poszukujących pracy. Po określeniu swoich oczekiwań, będziesz otrzymywał na swojego maila powiadomienia o nowych ogłoszeniach, spełniających Twoje kryteria. Częstotliwość otrzymywania powiadomień 1 raz na dobę lub 1 raz w tygodniu.

   

 10. Chcesz przedłużyć ważność Twojego ogłoszenia 

  Ogłoszenie na portalu pracaiuslugi.pl jest aktywne 180 dni. Przedłużenie ogłoszenia jest darmowe.

  Przedłużenie bez logowania - na 7 dni przed zakończeniem aktywności ogłoszenia zostanie wysłany do Ciebie mail z informacją o zbliżającym się terminie wygaśnięcia ogłoszenia. Teraz możesz za darmo przedłużyć ogłoszenie na kolejne 180 dni. Kliknij w pole „odśwież”, a Twoje ogłoszenie ponownie będzie aktywne.

  Przedłużenie, jeśli jesteś zarejestrowany – zaloguj sie na swoje konto, wyszukaj ogłoszenie i kliknij w pole „Odśwież”. Twoje ogłoszenie ponownie będzie aktywne przez 60 dni. Jeśli ogłoszenie wygasło odszukaj maila "Zarzadzaj swoim ogłoszeniem" i "odśwież" ogłoszenie.

   

 11. Chcesz zawiesić swoje ogłoszenie 

  Funkcja dla zarejestrowanych - aby zawiesić ogłoszenie zaloguj się do portalu, a następnie w zakładne "Moje ogłoszenia" kliknij przycisk "Deaktywuj". Ogłoszenie zostanie wyłączone i niewidoczne na portalu. W każdym momencie będziesz mógł je ponownie aktywować. Aby to zrobić kliknij przycisk "Aktywuj" przy wybranym ogłoszeniu, a ogłoszenie powróci na miejsce, zgodnie z pierwotną chronologią dat.

   

 12. Jak usunąć swoje ogłoszenie? 

  Usunięcie bez logowania - odszukaj maila, którego otrzymałeś z portalu pracaiuslugi.pl po dodaniu ogłoszenia. W treści wiadomości kliknij przycisk „Usuń ogłoszenie”. Ogłoszenie zostanie bezpowrotnie usunięte z portalu. 

  Usunięcie, jeśli jesteś zarejestrowany - zaloguj się na swoje konto, wyszukaj swoje ogłoszenie i kliknij przycisk ”Usuń ogłoszenie”. Ogłoszenie zostanie bezpowrotnie usunięte z portalu.

   

 13. Twoje ogłoszenie zostało usunięte

  Być może czas na jaki zostało umieszczone ogłoszenie już minął. Jeśli jesteś zarejestrowany sprawdź w zakładce „Moje ogłoszenie” termin ważności ogłoszenia. Jeśli nie jesteś zarejestrowany odszukaj maila "Zarządzaj swoim ogłoszeniem" i sprawdź na jak długo ogłoszenie było umieszczone.
  Jeśli naruszyłeś Regulamin serwisu i administrator usunął Twoje ogłoszenie, o takim fakcie zostaniesz poinformowany w oddzielnym mailu, który znajdzie się na Twojej skrzynce.

   

 14. Zapomniałeś lub chcesz zmienić hasło

  Jeśli zapomniałeś hasło kliknij „Zapomniałem hasło”, podaj swój adres mailowy, a otrzymasz link do ustawienia nowego hasła. Jeśli jesteś zarejestrowany i chcesz zmienić hasło, zaloguj się na swoje konto i w zakładce "Ustawienia konta" zmień hasło.

   

 15. Chcesz edytować ogłoszenie

  Edytowanie ogłoszenia bez rejestracji – odszukaj maila „Zarządzaj swoim ogłoszeniem”, którego otrzymałeś na skrzynkę po dodaniu ogłoszenia, . W treści wiadomości kliknij przycisk „Edytuj ogłoszenie” i zostaniesz przeniesiony na stronę formularza. Teraz już możesz edytować i dokonywać zmian.

  Edytowanie ogłoszenia, jeśli jesteś zarejestrowany – zaloguj się na swoje konto, wyszukaj ogłoszenie i kliknij w przycisk edytuj. Już możesz dokonywać zmian.  

   

 16. Koszty i opłaty

  Dodawanie, odnawianie, odpowiadanie na ogłoszenia, a także rejestracja są bezpłatne. Natomiast płatne jest wyróżnianie ogłoszeń, ich promowanie oraz reklamy. Informacja o płatnym charakterze usługi będzie zawsze wyraźnie komunikowana.

   

 17. Płatności banków

  Akceptowane metody płatności to przelewy bankowe, płatności kartami i SMS. Usługa jest aktywowana po otrzymaniu przez nas potwierdzenia uregulowanej płatności.

  Niestety może zaistnieć sytuacja, że na opublikowanie wyróżnionego ogłoszenia lub reklamy trzeba będzie dłużej poczekać, a związane jest to z oczekiwaniem na raport o przekazanych należnościach z innych wyspecjalizowanych instytucji finansowych.

   

 18. Zachowaj bezpieczeństwo

  Nigdy nie podawaj nazwy loginu ani hasła do swojego konta oraz nie udostępniaj skanów dowodu osobistego i innych danych osobowych. Pamiętaj, aby Twoje hasło zawierało minimum 6 znaków. Pamiętaj, że hasło zawsze można zmienić. Nie wysyłaj płatnych SMS w zamian za pracę lub usługę. Jeśli zauważysz podejrzane oferty pracy lub próby oszustwa, zgłoś nam naruszenie. Jeśli padniesz ofiarą oszustwa, złóż zawiadomienie na policji i poinformuj nas o tym za pomocą formularza kontaktowego info@pracaiuslugi.pl, abyśmy mogli podjąć odpowiednie kroki łącznie z blokadą takiego konta.

  Ze względu na Ochronę Danych Osobowych nie udostępniamy żadnych danych osobowych osobom trzecim.

   

 19. Chcesz skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta

  Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz dodatkowe pytania napisz do nas maila korzystając z formularza kontaktowego info@pracaiuslugi.pl Pamiętaj, aby podać swój adres mailowy, ułatwi to kontakt z Tobą.

   

 20. Do czego służą "Twoje sugestie"

  Ideą działania portalu pracaiuslugi.pl jest pomoc użytkownikom tego portalu. Jesteśmy platformą łączącą ludzi oferujących i poszukujących pracy, a także oferującym i poszukującym wykonawcy usług. Staramy się dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, zapewniając jak najszerszy zakres pośrednictwa usług. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie, które mają na celu poprawienie funkcjonalności portalu, a tym samym łatwiejsze i bardziej funkcjonalne korzystanie przez użytkowników.  Zachęcamy wszystkich o wyrażanie swojej opinii.    

 

Ulubione ogłoszenia

Schowek jest pusty.

Chciałbyś coś zmienić w funkcjonowaniu portalu? Podziel się tym z nami.


Chcesz otrzymywać cykliczne powiadomienia o nowych, interesujących Cię ogłoszeniach?


Zaloguj sie Zarejestruj się
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia JobAlert.